What's happening?

Kraina lodu ZALUKAJ FILM ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ vod

Kraina lodu zalukaj online

Gdzie obejrzeć cały film Kraina lodu?

Nov. 27, 2013United States102 Min.PG
Oceń film: 0
7 1 głos

Kraina Lodu – Pierwsza część popularnego filmu animowanego

Anna wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniach towarzyszy jej Kristoff, przed którym górskie szlaki nie kryją żadnych tajemnic i jego lojalny renifer Sven. Podczas misji ocalenia królestwa przyjaciele zmierzą się z surową pogodą, napotkają niebotyczne góry, tajemnicze trolle i zabawnego bałwana o imieniu Olaf.

Studio animacji Walta Disneya przez lata nie mogło znaleźć właściwej ścieżki rozwoju. Na początku XXI wieku, po upadku Upper Ranch, Disney odszedł od kultowego stylu animacji muzycznej lat 90. i próbował konkurować z Pixarem, tworząc rysunki komputerowe. Jednak w tych modelach myszy nie miały cudownych właściwości.

Tak więc po udanym artystycznie, ale finansowo rozczarowanym eksperymencie z tradycyjnie zaprojektowaną księżniczką i nasionami oraz przejęciu Pixara kilka lat wcześniej, Walt Disney w końcu znalazł swoją drogę i uchwycił to, co najlepsze z obu światów. 

Kraina Lodu Online

Gdzie oglądać cały film Kraina Lodu online?

Mieszkańcy królestwa, uwięzieni w wiecznym śniegu i mrozie Arendell. Dzielna Anna nie zamierza tego wszystkiego widzieć ze złożonymi rękami i postanawia przywrócić królestwu sprężynę. Udaje się więc w odległe góry, gdzie ukrywa się jej siostra Elza, co nieumyślnie spowodowało lawinę tych wszystkich niefortunnych wydarzeń. Po śmierci rodziców, gdy wstąpił na tron, Elsa ma ogromną moc robienia lodów. Po ucieczce zbudował duży zamek z dala od świata, używając mocy samotności z zimnymi rękami na pustych ścianach. Jednak prawdziwa zima w Alzacji jest w centrum – w obawie przed błogosławieństwem izoluje się od świata i bliskich. Dlatego Anna ma najtrudniejsze zadanie: przekonać siostrę, że potrafi kochać.

Disney jak zwykle nie zawiódł. Budynki w Arendelle przypominają królestwa Torneros i Zaplątani i kojarzą się z zabytkami w Danii, Norwegii czy Finlandii. Oglądaj teraz na zalukaj cały film Krainę Lodu 2. Jednak doświadczenie animatorów Pixar umożliwiło stworzenie tak pięknych rodzajów śniegu i lodu, że podczas pokazu będziesz chciał mieć ciepłą kurtkę. Zamarznięte miasto i lodowy zamek Alzacji są pod tym względem wyjątkowe pod względem artystycznej atmosfery i możliwości technologicznych.

Księżniczka Elza to ulubiona bohaterka dzieci

Kompozycje stworzone na potrzeby filmu są nie tylko piękne, ale stanowią integralną część opowieści, rozwijają i wyjaśniają stan emocjonalny bohaterów. To ostatnie doskonale oddaje sama animacja, co jest miłe. Mniej doskonały perfekcjonizm producenta można zrealizować np. patrząc na jelenie, których ruchami wykonują przywiezione do studia autentyczne zwierzęta. Arendelle ma również prawdziwego odpowiednika – Buku i Lee inspirują fantastyczny norweski krajobraz.

Większość zamrożonych postaci jest bardzo dobrze napisana. Obie siostry mają jasne i interesujące komentarze. Anna żyje i jest trochę biedna, a jej zachowanie, podobnie jak Zaplątana Roszpunka, kojarzy się z nowoczesną nastolatką. Elsa jest dla niej bardziej dojrzałą i poważną przeciwwagą. Ale programiści bardzo dobrze unikają zupełnie innego rodzeństwa. Zachowanie Elsy jest wyraźnie uzasadnione troską o bezpieczeństwo innych, więc kontrast jej siostry rozciąga się bardziej na linii świadomości – nieznajomość zagrożenia niż powaga – beztroska.

Oglądaj Krainę Lodu po polsku z lektorem

Najwyraźniej niewiele się zmieniło w Arendell. Współpraca między siostrą Elsą i Anną rozwija się dzięki najlepszemu romansowi Christopha, który Sven odważnie utrzymuje, nadal cieszy się dyskomfortem, a humor zimnego bałwana Olafa wnosi do życia ludzi dużo energii i świeżości. Piątka naszych bliskich wyrusza w brawurową podróż, kiedy Elza w towarzystwie tajemniczego głosu wyrusza na odkrywanie tajemnic zaczarowanego lasu. Oto sekrety przeszłości dla rodzin obu sióstr, które mogą wpłynąć na przyszłość całego kraju.

W pierwszej części Elza i Anna od samego początku widzimy jako lalki, które lubią się ze sobą bawić. Elsa jest najstarszą córką króla i królowej Arendel i ma cudowną moc tworzenia śniegu i lodu. Pewnego dnia, bawiąc się ze swoją młodszą siostrą Aniją, przypadkowo ulega poważnemu wypadkowi. Troll, którego rodzice poślubią ranną Anę, zaleca usunięcie sióstr z ich pamięci. Dziewczynki dorastają samotnie, a po niefortunnej śmierci rodziców Elza przejmuje teraz królestwo.

Kraina lodu
Kraina lodu
Kraina lodu
Kraina lodu
Kraina lodu
Kraina lodu
Kraina lodu
Kraina lodu
Kraina lodu
Kraina lodu
Tytuł (ang.) Frozen
Ocena widzów: 7.4 565,209 głosów
Ocena 7.3 12,515 głosów
18 komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz