What's happening?

Athena ZALUKAJ FILM ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ vod

Athena zalukaj online

Gdzie obejrzeć cały film Athena?

Sep. 09, 2022France97 Min.R
Oceń film: 0
6 1 głos

Gdzie obejrzeć cały film Athena z 2022 roku?

Francuskie osiedle, na którym szaleją narkotyki, bieda i nieszczęście, nazywa się Atena. Dzieci z osiedla łączą się w grupy i wybuchają, gdy muzułmańskie dziecko zostaje zabite przez facetów udających policję, atakujących policję, chwytających za broń i fortyfikujących teren w oczekiwaniu na jakiś konflikt. Wiele osób zostaje spalonych, pobitych i zastrzelonych. Dzieciaki uzbrojone w broń i koktajle Mołotowa stają przeciwko policji w strojach bojowych. Widać, że istnieją uprzedzenia wobec muzułmanów i osób o ciemnej skórze. Film jest nakręcony w sposób, który podkreśla przemoc; wygląda bardziej jak film akcji niż opowieść o problemach społecznych.

Może spodoba ci się film warty uwagi: Minionki wejście gru.

Przypadkowo nazwa niebezpiecznego osiedla pod Paryżem, Athena, nawiązuje do zainteresowania reżysera greckimi tragediami. Kiedy małe muzułmańskie dziecko zostaje zabite przez osobników w policyjnych mundurach, filmik z tego zdarzenia szybko zyskuje popularność. Jeden ze starszych braci chłopca, nastoletni Karim (Sami Slimane), szybko zabiera swoją grupę na osiedlowy posterunek policji, by dokonać zemsty. Włamują się tam i kradną broń, zbroje i policyjne furgonetki, po czym odchodzą i wracają do domu, by ufortyfikować swoją wieżowiec. Kiedy zatrzymują bezradnego młodego policjanta o imieniu Jerome (Anthony Bajon) i grożą mu śmiercią, chyba że wydział dostarczy im tożsamości morderców dziecka, sytuacja się pogarsza. Ponieważ policja dysponuje większą siłą ognia niż powstańcy, od początku wydaje się, że szlachetna, ale głupia walka zakończy się niepowodzeniem. Abdel (Dali Benssalah), starszy brat Karima, jest francuskim żołnierzem, który służył w Mali i nadal stoi na straży praworządności, a jedynie dąży do przywrócenia porządku.

Czy warto obejrzeć film? Subiektywna opinia redakcji

Athena bardziej przypomina brutalną grę komputerową niż opowieść o społecznej niesprawiedliwości. Film ma za zadanie wysadzać rzeczy w powietrze, zabijać i okaleczać ludzi oraz uwalniać testosteron, a nie służyć jako kazanie o alienacji osób nieuprzywilejowanych, niesprawiedliwości rasizmu czy irytacji imigrantów, którzy są traktowani niesprawiedliwie. Decyzja reżysera Romaina Gavrasa, by porównać ten dramat do greckiej tragedii, nie ma oczywistego wpływu na rozwiązanie narracji i nie przyczynia się do zrozumienia okoliczności. Film, grecki czy nie, ma w sobie sztuczność, która pasuje do brutalnego, przypominającego grę wideo przedstawienia głównego konfliktu. Luźno powiązany wątek drugorzędny wprowadza zbiegłego terrorystę i eksperta od materiałów wybuchowych o imieniu Sebastian (Alexis Manenti), który pomaga powstańcom Karima dosłownie doprowadzić dom do ruiny, gdy film rozpada się na głupoty. Jest to chaotyczne w każdy sposób, zarówno celowo w odniesieniu do młodzieńczej alienacji, która prowadzi do zniszczenia życia i mienia, jak i niezamierzenie, gdy to się dzieje. Bombiarz od czasu do czasu prosi o gaz, materiały wybuchowe i sok owocowy. Gavras używa kłopotów zubożałych i pozbawionych praw obywatelskich jako podstawy dla ekstrawagancji akcji, zamiast je wyjaśniać.

Musisz zobaczyć tytuł cały film Czarny telefon. 

Zamiast na kwestie społeczne, kładzie nacisk na estetyczne widowisko. Z tego powodu wszystkie postacie są w zasadzie archetypami, a niektóre z nich mają dramatycznie użyteczne osobowości. Złośliwy handlarz narkotyków zmienia się w słodkiego i łagodnego faceta. W ciągu sekundy uczciwy pośrednik pokoju zmienia się w bezwzględnego mordercę. Po co męczyć się z robieniem z nich ludzi, na których mogłoby nam zależeć, skoro stają się celami, do których śmiały reżyser może strzelać w filmie? Bardzo przejmujemy się wszystkimi ludzkimi stratami w Odd Man Out i Belfaście, dwóch filmach obnażających uprzedzenia i przemoc związaną z „kłopotami” w Irlandii Północnej.

Athena
Athena
Athena
Athena
Athena
Athena
Athena
Athena
Tytuł (ang.) Athena
Ocena widzów: 6.8 9,720 głosów
Ocena 6.603 296 głosów
18 komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz